کارت پستال چیست ؟  ، تبریک به آشناها ، دوستان ، همکاران، اعضای خانواده ، و … به شکل های گوناگونی صورت می پذیرد . یکی از راه هایی که می شود به شکل بسیار صمیمانه ای احساسات خود را ذکر کرد ، به کار گیری از کارت تبریک و کارت پستال می باشد .


از قدیم تا کنون تبریک گفتن از رسم و رسوم های افراد در ایران و دنیا بوده ، یکی از شایع ترین مدل تبریک گفتن با کارت تبریک ، کارت پستال می باشد. چینی ها همانند اولین سازنده های کارت تبریک ذکر شده اند که بعد از آن مصری ها با به کارگیری از کاغذ پاپیروس ، پیام های تبریک خود را از این روش ارسال می نمایند . در قرن چهاردم در اروپا کاغذهای دست ساز از سطح خوبی برای چاپ متن به عنوان تبریک بود. آلمانی ها با به کارگیری از چوب پیام تبریک سال نو را می فرستادند . و زمینه ای شد برای شکل گیری کارت تبریک های دنیای امروز .آن چیزی که امروز با عنوان کارت تبریک عنوان شده است ، اولین بار در دهه 1930 شکل گرفت و به شکل بسیار حرفه ای و تخصصی در اختیار مشتریان قرار گرفت .
کارت های تبریک با موضوع های همانند تبریک عید نوروز، تولد ، دعوت ماه رمضان و عید سعید فطر، موضوع های عاشقانه ، ولنتاین ، تبریک روزهای خاص همانند روز مادر، روز پدر، تجارت و کسب و کار، کارت تبریک با موضوع های غمگین ، موضوعاتی آسمان ، موضوع کامپیوتر، فانتزی و … را دارا می باشد .


کارت پستال : 


سال های زیادی است که این نوع تبریک گفتن بسیار رواج داشته و هر ساله تعداد بسیاری کارت تبریک برای مراسم های گوناگون به کار برده شده است . چاپ کارت تبریک و کارت پستال به شکل خصوصی و غیر اختصاصی انجام می شود .
نوع اول که بیشتر به شکل چاپ دیجیتال صورت می پذیرد طرح ، متن ، لوگو از اشخاص یا شرکت ها گرفته می شود و کارت تبریک و یا کارت پستال به شکل بسیار اختصاصی مقابل با سلیقه و نظر مشتری چاپ می شود .


چاپ کارت تبریک : 


در نوع دوم که بیشتر به شکل افست صورت می پذیرد شرکت های تولید کارت پستال و... طرح های انتخابی خودشان را چاپ کرده و به همان شکل به صورت آماده به فروش می رسانند که در این مدل کارت ها بیشتر ممکن است شخصی سازی نشود . در مجموعه چاپ لاوین ما کارت تبریک ، کارت پستال و کارت دعوت ها را به شکل کاملا اختصاصی طراحی و چاپ کرده و در زمان بسیار کم در حد چند ساعت با کیفیت بالا به دست مشتریان خود دهد .