Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

قیمت آیفون XS ، آیفون XS Max و آیفون XR در ایران چقدر خواهد بود؟

۲۵ شهریور ۱۳۹۷
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين فروشگاه اینترنتی مای نت کام در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

قیمت آیفون XS ، آیفون XS Max و آیفون XR در بازار ایران چقدر خواهد بود؟ گوشی های جدید آیفون ایکس اس، آیفون ایکس اس مکس و آیفون ایکس آر به تازگی توسط اپل معرفی شده‌اند؛ اما آیفون های جدید با چه قیمتی در ایران به فروش خواهند رفت؟

کمپانی اپل در رویداد سالانه‌ی خود از آیفون های ۲۰۱۸ یعنی گوشی های آیفون ایکس اس (iPhone XS)، آیفون ایکس اس مکس (iPhone XS Max) و آیفون ایکس آر (iPhone XR) رونمایی کرد و قرار است این گوشی‌ها به زودی وارد بازار جهانی شوند. تیم کوک، مدیرعامل اپل، آیفون ایکس اس را پیشرفته‌ترین گوشی ساخته شده توسط اپل می‌داند. این گوشی به صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی مجهز شده و مدل‌های ایکس اس مکس و ایکس آر نیز به ترتیب از صفحه نمایش ۶٫۵ و ۶٫۱ اینچی بهره می‌برند.

قیمت آیفون XS

احتمالا اکنون بسیاری از کاربران کنجکاو هستند که بدانند آیفون های ۲۰۱۸ اپل با چه قیمتی وارد بازار ایران می‌شوند. در ابتدا بهتر است قیمت آیفون XS ، آیفون XS Max و آیفون XR در بازار جهانی را بررسی کنیم. طبق اعلام کمپانی اپل، گوشی آیفون XS با قیمت ۹۹۹ دلار یعنی هم‌قیمت با آیفون ایکس روانه بازار می‌شود و قیمت آیفون XS مکس نیز ۱۰۹۹ دلار خواهد بود تا این مدل به گران‌ترین گوشی اپل تبدیل شود. آیفون ایکس آر نیز ارزان‌ترین آیفون ۲۰۱۸ است که با قیمت ۷۴۹ دلار به بازار جهانی عرضه می‌شود. البته این قیمت‌ها برای نسخه ۶۴ گیگابایتی هر سه گوشی است و برای حافظه‌های داخلی بیشتر باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در جدول زیر، قیمت آیفون های ۲۰۱۸ را به صورت کامل مشاهده می‌کنید:

گوشی قیمت
قیمت آیفون ایکس اس مکس ۵۱۲ گیگ ۱۲۹۹ دلار
قیمت آیفون ایکس اس مکس ۲۵۶ گیگ ۱۱۹۹ دلار
قیمت آیفون ایکس اس مکس ۶۴ گیگ ۱۰۹۹ دلار
قیمت آیفون ایکس اس ۵۱۲ گیگ ۱۱۹۹ دلار
قیمت آیفون ایکس اس ۲۵۶ گیگ ۱۰۹۹ دلار
قیمت آیفون ایکس اس ۶۴ گیگ ۹۹۹ دلار
قیمت آیفون ایکس آر ۲۵۶ گیگ ۹۴۹ دلار
قیمت آیفون ایکس آر ۱۲۸ گیگ ۸۴۹ دلار
قیمت آیفون ایکس آر ۶۴ گیگ ۷۴۹ دلار

حال می‌خواهیم قیمت آیفون XS ، آیفون XS Max و آیفون XR را در ایران بررسی کنیم. فعلا مشخص نیست این گوشی‌ها چه زمانی وارد بازار کشورمان می‌شوند. به خصوص با اوضاع نامناسب فعلی در بازار موبایل و مشکلات مربوط به تامین ارز و ترخیص گوشی‌ها از گمرک، نمی‌توان با اطمینان گفت چه زمانی باید منتظر ورود آیفون های ۲۰۱۸ به ایران باشیم.

قیمت دلار در سامانه سنا در روز جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود که ما اکنون این نرخ را مبنای محاسبه قیمت آیفون های ۲۰۱۸ در ایران قرار می‌دهیم. با این حساب برای گوشی های جدید آیفون به قیمت‌های پایه ۱۰ میلیون و ۱۱۲ هزار برای آیفون ایکس آر، ۱۳ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان برای آیفون ایکس اس و ۱۴ میلیون و ۸۳۵ هزار تومان برای آیفون ایکس اس مکس می‌رسیم.

قیمت آیفون XS

اما این ارقام، قیمت دقیق آیفون های ۲۰۱۸ نخواهد بود و برای محاسبه دقیق‌تر قیمت آیفون XS ، آیفون XS Max و آیفون XR باید حقوق و عوارض گمرکی و تعرفه‌های واردات را نیز به آن اضافه کنیم. با توجه به آخرین مصوبه‌های گمرک، برای واردات گوشی های تلفن همراه ۵ درصد حقوق ورودی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۴ درصد مالیات علی‌الحساب دریافت می‌شود. به این ترتیب، واردکنندگان باید ارقام میلیونی را برای عوارض و مالیات پرداخت کنند. بنابراین با احتساب آخرین قیمت دلار در بازار و همچنین محاسبه تقریبی میزان عوارض و مالیات، قیمت گوشی های جدید اپل در بازار ایران به طور تقریبی در جدول زیر آمده است:

حدود قیمت آیفون XS ، XS Max و XR در ایران

گوشی حدود قیمت در بازار ایران
قیمت آیفون ایکس اس مکس ۵۱۲ گیگ ۲۱ میلیون تومان
قیمت آیفون ایکس اس مکس ۲۵۶ گیگ ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
قیمت آیفون ایکس اس مکس ۶۴ گیگ ۱۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
قیمت آیفون ایکس اس ۵۱۲ گیگ ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
قیمت آیفون ایکس اس ۲۵۶ گیگ ۱۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
قیمت آیفون ایکس اس ۶۴ گیگ ۱۶ میلیون تومان
قیمت آیفون ایکس آر ۲۵۶ گیگ ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
قیمت آیفون ایکس آر ۱۲۸ گیگ ۱۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
قیمت آیفون ایکس آر ۶۴ گیگ ۱۲ میلیون تومان

 

در ماه‌های اخیر قیمت موبایل در بازار ایران به دلیل مشکلات واردات و افزایش نرخ ارز به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرد و به همین دلیل شاهد قیمت‌های نجومی برای آیفون های ۲۰۱۸ خواهیم بود. گوشی آیفون ایکس که با آیفون ایکس اس هم‌قیمت‌ است و در سال گذشته به بازار عرضه شد، اکنون با قیمت ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان در بازار کشورمان به فروش می‌رسد.

قیمت آیفون XS

انتظار می‌رود آیفون های جدید در ابتدای عرضه در بازار ایران، حباب قیمتی هم داشته باشند و چند میلیون تومانی گران‌تر از قیمت‌های تخمین زده شده در جدول بالا باشند. همان‌طور که در خبرها داشتیم برخی فروشگاه‌های اینترنتی اپل در ایران اقدام به پیش فروش آیفون ایکس اس با قیمت قطعی ۲۵ میلیون تومان کرده‌اند. طبیعتا عرضه زودهنگام این گوشی‌ها در بازار ایران که در ابتدا به صورت مسافری وارد کشور می‌شوند، به دلیل هیجانات ابتدایی باعث افزایش قیمت و به اصطلاح ایجاد حباب قیمتی خواهد شد و پس از مدتی، قیمت‌ها کمی به تعادل می‌رسد، اما باز هم نباید انتظار داشته باشید با این وضع دلار، قیمت‌ها به کمتر از نرخ‌های درج شده در جدول فوق برسد.

باز هم تاکید می‌کنیم قیمت‌هایی که در این مطلب محاسبه کردیم به صورت تقریبی بوده و تنها برای اطلاع کاربران از قیمت حدودی آیفون های ۲۰۱۸ است. فعلا باید منتظر ماند و دید در زمان عرضه این گوشی‌ها در بازار ایران چه اتفاقی می‌افتد. قیمت دلار، وضعیت بازار موبایل و میزان تعرفه‌ها و قوانین گمرکی در زمان ورود گوشی های جدید اپل به بازار تعیین‌کننده‌ی قیمت نهایی این محصولات خواهند بود.


شما مخاطبين عزيز سايت فروشگاه اینترنتی مای نت کام از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت فروشگاه اینترنتی مای نت کام


لینک کوتاه مطلب

http://mynetcom.ir/?p=328

برچسب ها

مطالب مشابه